SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 5427490
nr 542 7490
Kaffeservis
3 delar, silver, delvis förgyllda, svenska/utländska stämplar, kaffekanna 1887, höjd: 26, sockerskål 1887, höjd: 11, grädd/mjölkkanna 1839, höjd: 12, (monogramgravyr i kartuscher)
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 22 september 2008
22/9 13:33:37
22/9 15:38:34
1.900 kr